Novinka:20.7. dopolední Letiště
(Kategorie: Zážitky)
Napsal admin
Pondělí 28 červenec 2014 - 07:54:45

[img]
Vidina opět slunečného dne a nesnesitelné odpoledního vedra mě donutila k ranní aktivitě a obeslal jsem esemeskou litoměřickou komunitu. Nejsem zrovna poslední dobou aktivní modelář ale takovouhle odezvu jsem nečekal, mimo P.Š. vůbec nikdo.
Vyrazil jsem tedy s Twistem a nabitými bateriemi. Pozorný čtenář si jistě všimne že tam je slovo nabitý, co znamená, že příjdu na letiště, vložím baterky do éra a létám.
Po příjezdu nevěřím vlastím očím, Libor se nějak asi při sekání zamyslel a posekal celou louku, zato mu velké dík!
Letité Li-polky z dob našich počátků kombatu stále slouží, leč pouhých 690mA do 1300 stovek už není mnoho, vypadají dost podobně jako já - se stářím přibírají na objemu, ale i přesto odvádějí stále dobrou práci.
Nuluji počítače motorového a nalétaného času, třetí počítadlo ukazuje celkově 7 letových hodin tohoto prcka.
Kontroluji výchylky a hážu, střídavý inruner velikosti 400 dává dostatečný výkon pro start stylu "kobra" po chvilce dostává rychlost a stoupá, záhy si uvědomuji že jsem něco podcenil, zřejmě absencí létání. Ale to se mi sluníčko již zabodává do sítnice a já slzím jak nad kupou cibule. Co teď? zkouším řídit pouze jedno rukou a druhou si cloním, ale toto letadlo takové flákání neodpouští a řítím se do vývrtky, nad zemí vybírám a posílám éro do posekané travičky, po chvíli hledání v kupce sena (příště to Libore posekej dřív)se připravuji na druhý start již ale s apartním kloboučkem jenž funguje jako stínítko. To je ono, po krátkém ale strmém stoupání se letadlo dostává do silné termiky a 10 okruhů a hlavu mám celou vykloubenou v záklonu, kurňa to byla síla. Přelétávám před sebe a ustředuji éro v termice, po krásném klesáku - zaslechnu teritoriální křik káněte. Přelétávám k němu ale rychle pochopil že soupeřit s Orlosupem bělokřídlým nemá smysl a bere do zaječích. Po hodině létání v termice přistávám.
Vyrelaxovaný balím, cítím se jak po hodině jógy , odpočatý, zpocený, krční páteř úplně odblokovaná, jen ta samota mi při modelařině není úplně ono. Letu zdar
Smallgod
[Napsal smallgod]


Tato novinka je z -Modelari LTM
( http://modelariltm.cz/news.php?extend.11 )